پشتیبانی 24 ساعته

09901901230

قیرگونی- لیست قیمت قیر گونی

در این مقاله قصد داریم به بررسی مفهوم قیرگونی و تفاوت آن با ایزوگام پرداخته و این دو روش را مورد بررسی قرار دهیم. در ابتدا، باید به این پرسش پاسخ دهیم که کدام یک از این دو روش، یعنی قیر گونی یا ایزوگام، بهتر است؟ برای دانستن پاسخ به این سوال، نیاز است که به طور دقیق به موارد مورد بررسی در این مقاله توجه کنیم. قیرگونی، یک روش عایق کاری است که در ساختمان‌ها برای ایزولاسیون از تغییرات محیطی استفاده می‌شود. در این روش، یک لایه گونی در بین لایه‌های قیر قرار می‌گیرد که باعث ایجاد انسجام و پایداری در محصول نهایی، یعنی سازه قیر گونی شده، می‌شود. هر یک از روش‌های قیرگونی و ایزوگام دارای مزایا و معایبی هستند و انتخاب بین آن‌ها بستگی به شرایط محیطی، نیازهای ساختمانی و توانایی مالی دارد.

 

قیرگونی چیست

قیرگونی یکی از رایج ترین روش ها برای عایق بندی و محافظت از اجزای مختلف ساختمان است. در این فرآیند از قیر و گونی استفاده شده که هر کدام باید ویژگی های خاص و منحصر به فردی داشته باشند. از قیر گونی معمولا برای عایق بندی پشت بام و همچنین سرویس های بهداشتی استفاده می شود. یکی از مهم‌ترین نکات در فرآیند قیر گونی، تثبیت و صاف‌سازی قیر با استفاده از گونی است، زیرا الیاف موجود در گونی نقش مهمی در ایجاد صافی و پایداری سطح دارند. ضخامت لایه قیر گونی نباید از حدود 2 تا 3 سانتیمتر بیشتر باشد، و ساختمان باید توانایی تحمل وزن این لایه را داشته باشد. همچنین، نباید قیرگونی بر روی سطوحی که از ملات آهک یا شفته‌آهکی تشکیل شده است، اجرا شود؛ بلکه باید از ملات سیمانی استفاده شود.

یکی از موارد حائز اهمیت در قیرگونی، انتخاب مناسب قیر بر اساس شرایط آب و هوایی است. پس از اجرای قیر گونی، از یک لایه بتن آسفالتی برای پوشش استفاده می‌شود که ضخامت آن باید حداقل 2 سانتیمتر باشد و دمای آن در زمستان باید حداقل 60 درجه سانتیگراد و در تابستان باید حداقل 120 درجه سانتیگراد باشد. توجه به غلظت مناسب قیر و استفاده از مواد با کیفیت در طول فرآیند اجرا، از جمله مواردی است که به افزایش کیفیت عایق‌سازی کمک می‌کند. همچنین، پیگیری دقیق از روند اجرا و اطمینان از اعمال درست فشار و دما برای قیر، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 

قیرگونی

 

قیمت قیر گونی

قیمت قیر گونی به قیمت روز قیر و گونی چتایی بستگی دارد. قیمت قیر با توجه به تغییرات روزانه قیمت نفت خام و همچنین نرخ تورم ممکن است به صورت روزانه تغییراتی داشته باشد. قیر در انواع مختلفی تولید می شود از مهمترین و رایج ترین انواع قیر در قیرگونی می توان به قیر بشکه ای، قیر سطلی و قیر حلبی اشاره کرد. قیمت هر کدام از این قیر ها با توجه به ویژگی هایی که دارند متفاوت است. در نتیجه قیمت قیر گونی نیز با توجه به نوع قیر مورد نیاز شما تعیین می شود. علاوه بر نوع بسته بندی قیر باید به گرید آن نیز توجه کنید. هر گرید قیر دارای قیمت های متفاوتی است که روی قیمت قیر گونی تاثیر می گذارد. برای مشاهده انواع قیر و همچنین لیست قیمت آن می توانید این صفحه را مطالعه نمایید.

برای تعیین قیمت قیر گونی، پس از انتخاب نوع و حجم قیر، باید نوع گونی چتایی خود را نیز انتخاب نمایید. گونی چتایی در سه نوع و درجه بندی تولید می شود که هر کدام قیمت متفاوتی دارند. بهترین نوع چتایی برای قیرگونی، چتایی درجه دو است. یکی از اصلی ترین مواردی که گونی های چتایی را از هم متمایز می کند، بافت آن است. گونی چتایی درجه یک دارای ریز ترین بافت و گونی چتایی درجه سه دارای درشت ترین بافت است. از آنجایی که بافت گونی چتایی درجه دو متوسط است، از این گونی برای قیرگونی استفاده می شود. قیمت قیر گونی ممکن است با توجه به قیمت روز چتایی متغیر باشد. در نتیجه ب ا توجه به موارد ذکر شده، برای خرید قیر و گونی باید آنالیز های مناسبی در این زمینه داشته باشید. در ادامه برای راحتی شما عزیزان در تعیین قیمت قیر گونی جدولی از لیست قیمت چتایی ارائه گردیده است.

قیمت گونی چتایی درجه یک ناموجود
قیمت گونی چتایی درجه دو 38,000 تومان
قیمت گونی چتایی درجه سه 32,000

 

انتخاب بهترین نوع قیر

برای انتخاب بهترین نوع قیر برای قیرگونی باید به موارد زیادی توجه کنید. اولین نکته پیش از خرید قیر، انتخاب و تعیین نوع بسته بندی آن است. امروزه قیر به صورت بشکه ای، فله، کارتنی، سطلی، حلب و جامبو تولید می شود. هر کدام از این دسته بندی ها دارای ویژگی های خاصی هستند. برای مثال قیر کارتنی که به آن قیر خشک نیز گفته می شود، فقط در گرید 90/15 تولید شده و در دسته قیر سفت قرار می گیرد. از قیر بشکه ای و فله معمولا برای پروژه هایی که به حجم بسیار زیادی از قیر نیاز دارند استفاده می شود. نوع بسته بندی قیر در قیمت نهایی قیر گونی شما تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، برای خرید قیر بشکه ای، قیمت بشکه قیر نیز به قیمت نهایی آن افزوده شده و در نهایت موجب افزایش قیمت قیر گونی می شود.

دومین مرحله برای انتخاب نوع قیر، گرید آن است. گرید قیر به ویژگی ها و واکنش های قیر در شرایط آب و هوایی مختلف گفته می شود. اگر به دنبال انتخاب یک قیر مناسب هستید، پس از آنالیز شرایط آب و هوایی منطقه هدف خود می توانید به راحتی گرید مورد نظر خود را انتخاب نمایید. از رایج ترین گرید های قیر می توان به 60/70، 85/25، 80/100 و 90/15 اشاره کرد. قیر 60/70 که قیری شل به حساب می آید مناسب شهر هایی با آب و هوای سرد است. نوع گرید قیر نیز بر قیمت قیر گونی شما تاثیر گذار است. در ادامه تصاویری از انواع قیر را مشاهده خواهید کرد.

 

 

انتخاب بهترین نوع گونی

همانطور که گفتیم انتخاب گونی یکی از مهم ترین مراحل قیرگونی است. گونی های چتایی در سه درجه بندی تولید می شوند. هر درجه بندی چتایی دارای قابلیت ها و کاربرد های متفاوتی هستند. بهترین نوع چتایی برای قیرگونی چتایی درجه است. اما چرا؟ گونی چتایی درجه یک بافت بسیار ریزی دارد. به همین دلیل امکان رد و بدل شدن قیر از درون چتایی و لایه بندی مناسب آن کاهش می یابد. گونی چتایی درجه سه دارای بافت بسیار درشتی است. استفاده از این چتایی برای قیرگونی موجب لایه بندی نادرست در فرآیند قیرگونی می شود. مناسب ترین بافت را گونی چتایی درجه دو دارد. در نتیجه لایه بندی قیرگونی به درستی شکل می گیرد. در بین این سه دسته بندی، چتایی درجه یک بیشترین قیمت و چتایی درجه سه کمترین قیمت را دارد. انتخاب نوع چتایی یکی از موارد تاثیر گذار بر قیمت قیر گونی دارد.

 

 

قیر گونی پشت بام

برای قیر گونی پشت بام باید موارد زیادی را رعایت نمایید. در صورت بروز هر گونه اشتباه در این انجام فرآیند، قیر گونی پشت بام به درستی شکل نخواهد گرفت. لازم به ذکر است، استفاده از این فرآیند مستلزم رعایت نکات ایمنی است که در صورت رعایت نکردن آن ممکن است خطرات جانی و مالی جبران ناپذیری شکل بگیرد. پیش از شروع قیر گونی پشت بام ابتدا باید آستانه تحمل و توان ساختمان را بررسی نمایید. ساختمان باید توانایی تحمل بار قیرگونی را داشته باشد در غیر این صورت ممکن است مشکلات بسیار زیادی به وجود آید. مراحل انجام قیر گونی پشت بام به شرح زیر است:

  1. در ابتدا باید سطح پشت بام را به خوبی تمیز و خشک کرده و رطوبت های موجود در سطح پشت بام را کاملا از بین ببرید.
  2. به هنگام حرارت دادن به قیر باید آنالیز مربوط به آن را مطالعه نمایید. در صورت انتقال حرارت بیش از حد به قیر، کیفیت قیر تا حد چشمگیری کاهش پیدا می کند.
  3. برای قیر گونی پشت بام باید سطح آن را به صورت یکدست و یکنواخت با سیمان بپوشانید. وجود هر گونه ترک روی سطح سیمان، فرآیند قیرگونی را مختل خواهد کرد.
  4. پس از کار شدن قیر، یک لایه گونی روی آن می آید. بافت گونی تاثیر بسیار زیادی روی کیفیت قیر گونی پشت بام خواهد داشت. بافت آن باید متوسط بوده و فاقد پارگی باشد.
  5. سطح گونی را به خوبی صاف کرده و تمامی چروک های آن را از بین ببرید.
  6. پس از تنظیم گونی، یک لایه قیر روی آن قرار می گیرد.
  7. قیر را باید به آرامی روی گونی قرار داده و مطئن شوید قیر تمامی سطح گونی را بپوشاند
  8. اکنون تمامی مراحل بالا باید به صورت معکوس انجام گردد. با این کار آب بندی پشت بام به خوبی انجام می شود.
  9. در آخرین مرحله، برای استحکام بیشتر سطح قیرگونی و همچنین محافظت از آن، توصیه می شود یک لایه نازک از سیمان روی آن قرار دهید.

 

 

مزایا و معایب قیرگونی

مزایا معایب
اجرا و نصب راحت تر نسبت به سایر روش های عایق بندی میزان حرارت مناسب برای استفاده از قیر در قیرگونی بسیار بالاست. در نتیجه عدم رعایت نکات ایمنی خطرات جانی بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت
در دسترس بودن مواد اولیه در این روش مناطق قیر گونی شده‌اند، ممکن است به مرور زمان و به دلیل عواملی مانند تغییرات جوی، فشار، ضربه و ... آسیب ببینند.
به عنوان مقایسه با بسیاری از عایق‌های رطوبتی دیگر، عایق قیرگونی هیچ محدودیتی در استفاده ندارد و قابلیت استفاده در همه اندازه‌ها و انواع فضاها را داراست. در صورتی که سازه‌ها و ساختمان‌ها به دلایل مختلفی، مانند نشست‌های غیرمطلوب، مورد آسیب قرار گیرند، احتمال پارگی عایق قیرگونی به شدت افزایش می‌یابد، که ممکن است باعث نفوذ آب و رطوبت به اجزای مختلف ساختمان شود.
این نوع عایق، با قیمت کمتری نسبت به سایر گزینه‌های موجود در بازار، عرضه می‌شود و استفاده از آن می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌های قابل توجهی شود. در صورتی که سازه‌ها و ساختمان‌ها به دلایل مختلفی، مانند نشست‌های قیر به‌طور قابل توجهی ممکن است در برابر حرارت‌های بالا حساس باشد و نسبت به برخی از حلال‌های شیمیایی، مقاومت کمتری داشته باشد.

 

تفاوت قیرگونی و ایزوگام

ایزوگام چیست؟ ایزوگام یکی از محصولاتی است که از قیر تولید می شود. از آنجایی که قیر ضد آب است، ایزوگام نیز یک عایق بسیار مناسب برای آب بندی ساختمان ها به حساب می آید. از اصلی ترین تفاوت های قیرگونی و ایزوگام می توان به قیمت آنها اشاره کرد. قیمت قیر گونی به مراتب کمتر از ایزوگام است. اما این قیمت فقط در زمینه خرید است. طول عمر قیرگونی معمولا کمتر از ایزوگام است. در نتیجه قیرگونی ممکن است پس از گذشت چندین سال نیاز به تعمیر دوباره داشته باشد. از طرفی دیگر مقاومت ایزوگام در برابر فشار و نور آفتاب بسیار بیشتر از قیرگونی است. علاوه بر آن نصب و اجرای قیرگونی خیلی راحت تر از ایزوگام است. برای نصب ایزوگام نیاز به افرادی متخصص در این زمینه دارید. در حالی که قیرگونی را می توانید با کسب آگاهی لازم در این زمینه اجرا نمایید. در ادامه برای راحتی شما عزیزان، جدول تفاوت های قیرگونی و ایزوگام را ارائه می دهیم.

 

قیرگونی ایزوگام
قیمت اولیه کمتر قیمت اولیه بیشتر
قیمت نهایی بیشتر قیمت نهایی کمتر
مقاومت کم در مقابل فشار و نور آفتاب مقاومت زیاد در مقابل فشار و نور آفتاب
نصب و اجرا راحت نصب و اجرا سخت
ضخامت زیاد ضخامت کم

 

قیر گونی آماده

قیر گونی آماده چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ قیر گونی آماده کار شما را برای قیرگونی ساختمان های خود بسیار راحت کرده است. قیر گونی آماده دیگر نیازی به حرارت زیاد ندارد و به راحتی قابل نصب است. با توجه به اینکه برای این کار حرارت زیادی نیاز نداریم، در نتیجه خطرات احتمالی آن نیز به شدت کاهش می یابد. در دو طرف قیر گونی آماده نایلون هایی کار شده است که از اسیب رسیدن به گونی و قیر جلوگیری می کنند. قیر گونی آماده را می توانید در رول هایی به اندازه 10 متر مربع تهیه نمایید. استفاده از قیر گونی آماده هزینه های شما را تا حد چشمگیری کاهش داده و همچنین موجب کاهش مصرف انرژی می شود. در فرآیند قیرگونی عادی، برای تثبیت قیرگونی باید مدت زمان زیادی را منتظر ماند. اما قیر گونی آماده بالافاصله پس از نصب قابل استفاده است.

 

نحوه استفاده از قیر گونی آماده

در این روش نیز همانند قیرگونی، باید سطح مورد نظر را به خوبی تمیز کرده و رطوب آن را از بین ببرید. وجود هرگونه گرد و غبار در منطقه مورد نظر شما، استفاده از قیر گونی آماده را مشکل می سازد. در صورت استفاده از چندین لایه در قیر گونی آماده، رطوبت لایه های زیری باید کاملا از بین رفته و خشک باشند. به دلیل آماده بودن این قیرگونی، فرآیند انجام آن نسبت به قیرگونی عادی زمان کمتری خواهد برد و شما به انرژی بسیار کمتری نیاز دارید. با توجه به اینکه نصب قیر گونی آماده راحت تر است، ما همچنان توصیه می کنیم برای نصب و اجرا آن از افراد متخصص و مجرب استفاده نمایید.

 

خرید قیر و گونی با بهترین قیمت

شرکت میعاد کاسپین، به عنوان یکی از پیشگامان در صنعت تأمین مواد ساختمانی از جمله خرید قیر و گونی، توانسته است با ارائه خدمات با کیفیت و محصولات متنوع، به یکی از انتخاب‌های برجسته در این عرصه تبدیل شود. این شرکت با سابقه‌ای متمایز و شبکه تأمین قوی، به مشتریان خود امکان خرید محصولات با بهترین قیمت و کیفیت را فراهم می‌کند. تنوع و گستردگی محصولات ارائه شده توسط شرکت میعاد کاسپین، به مشتریان این امکان را می‌دهد تا بر اساس نیازها و مشخصات پروژه‌های خود، به راحتی محصولات مناسب را انتخاب کنند. از طریق مشاوره فنی و تخصصی ارائه شده توسط تیم فروش این شرکت، مشتریان می‌توانند با اطمینان بیشتری بهترین محصولات را برای پروژه‌های خود از جمله خرید قیر و گونی انتخاب کنند.

با توجه به روابط بلندمدت و ارتباطات مؤثری که شرکت میعاد کاسپین با تولیدکنندگان داخلی و خارجی دارد، مشتریان می‌توانند به بهترین شکل از تخفیف‌ها و پیشنهادهای ویژه بهره‌مند شوند، از جمله امکاناتی که این شرکت برای خرید قیر و گونی ارائه می‌دهد. این ارتباطات به همراه تعهد به کیفیت و خدمات پس از فروش، شرکت میعاد کاسپین را به یکی از مقصدهای اصلی برای تأمین مواد ساختمانی و خرید قیر و گونی با بهترین قیمت و کیفیت تبدیل کرده است. خرید قیر و گونی فرایندی است که به اطلاعات و تخصص های پایه نیازمند است. برای خرید قیر و گونی از این شرکت می توانید به صفحه محصولات این شرکت مراجعه کرده و یا با تیم فروش ما تماس بگیرید.

دنبال چیزی هستید؟

تماس مستقیم

اینستاگرام

واتس اپ

همین حالا خرید کنید
ثبت سفارش و پشتیبانی 24 ساعته
02122940177
برچسب ها:

آخرین محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.