شرکت نفت میعاد کاسپین

مجوز صادرات قیر

دسترسی سریع

مجوز صادرات قیر

صادرات قیر دارای شرایط و ویژگی های خاصی است. این شرایط توسط دو سازمان ASTM و ISO و به صورت جهانی و بین المللی تعیین می شوند. صادر کنندگان قیر موظف به تولید محصولاتی مطابق با این استاندارد های جهانی هستند. از اصلی ترین استاندارد ها و شرایط صادراتی قیر می توان به کیفیت قیر، نوع بسته بندی و اظهار نامه گمرکی اشاره کرد. لازم به ذکر است تمامی مجوز های صادرات قیر زیر نظر وزارت نفت انجام می شود. همین امر موجب نظارت بیشتر و همچنین تولید و صادرات قیر هایی یکدست تر می شود. کارت بازرگانی، ثبت شرکت، گواهینامه تولید قیر، بیمه حمل و نقل و همچنین مجوز های گمرگی از اصلی ترین مجوز ها برای صادرات هستند.

برای صادرات قیر شما ابتدا باید کارت بازرگانی خود را دریافت نمایید. کارت بازرگانی یکی از اصلی ترین مجوز های مورد نیاز برای صادرات است. با استفاده از این کارت شما مجاز به انجام قرارداد های صادراتی خواهید بود. علاوه بر آن گواهینامه ثبت شرکت و همچنین سایر گواهینامه های تولید قیر نیز برای صادرات این محصول الزامی است. تمامی این مجوز ها را می توانید از سازمان بورس کالا دریافت نمایید.  شما عزیزان می توانید گواهینامه های ثبت شرکتی و همچنین تولید قیر شرکت نفت میعاد کاسپین را در این صفحه مشاهده نمایید. 

کیفیت قیر

کیفیت قیر در زمینه ی صادرات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. کیفیت قیر به موارد زیادی بستگی دارد و موارد زیادی را شامل می شود.  یکی از این موارد میزان نفوذپذیری قیر است. این ویژگی نشان دهنده میزان نفوذ سوزن آزمایشگاهی در قیر است که هر قیر نفوذپذیری متفاوت و مختص به خود را دارد. پس از نفوذ پذیری میزان نقطه نرمی یکی دیگر از موارد تعیین کننده کیفیت قیر است. نقطه نرمی به دمایی گفته می شود که در آن قیر کاملا به حالتی خمیری در می آید. این فاکتور هم مانند نفوذپذیری در هر قیر متفاوت است. ویژگی سوم ویسکوزیته قیر است. ویسکوزیته قیر به معنی روان پذیری قیر است. هر گرید قیر دارای ویژگی های مختلفی است که آن ها را از هم متمایز می کند. در نتیجه اگر قصد دریافت مجوز صادرات قیر را دارد باید به این نکات توجه کنید. 

بسته بندی قیر

قیر در بسته بندی های مختلفی تولید می شود. هر کدام از این بسته بندی ها دارای ویژگی های خاصی هستند. به طور مثال قیر فله امکان جابجایی و حمل قیر در حجم بالا را به راحتی فراهم می کند. از این روش معمولا برای صادرات قیر به کشور های همسایه استفاده کی شود. قیر فله معمولا توسط تانکر هایی با حجم های 15 و 25 تنی ارسال می گردد. یکی از خاص ترین و جالب ترین انواع بسته بندی قیر، قیر جامبو است. قیر جامبو در کیسه هایی به نام جامبو بگ تولید می شود. این کیسه ها هم قابلیت حمل بار در حجم بالا را برای شما عزیزان فراهم می کند. علاوه بر آن جامبو بگ ها فضای بسیار کمی را اشغال می کنند. 

یکی دیگر از پرفروش ترین انواع بسته بندی قیر، قیر کارتنی است. قیر های کارتنی معمولا در دو وزن 10 و 20 کیلویی تولید و ارائه می گردد. این قیر از نوع قیر سفت است و برای صادرات هم کاربرد زیادی دارد. اما در بین تمامی این روش های بسته بندی، قیر بشکه هم طرفداران زیادی دارد و همچنین توانسته است هر سال بیشترین حجم فروش قیر را ازآن خود کند. قیر بشکه در تمامی گرید ها تولید می شود و دست خریداران را برای خرید کاملا باز می گذارد. 

قیر فله
قیر جامبو یک تنی

اظهارنامه و اعلامیه گمرکی

یکی از اصلی ترین پیش نیاز ها برای صادرات قیر دریافت اظهارنامه گمرکی است. اظهارنامه گمرکی به سندی گفته می شود که در آن تمامی اطلاعات مربوط به محصول صادراتی ذکر می شود. این اطلاعات شام نام محصول، مشخصات فیزیکی و مشخصات شیمیایی است. اگر قصد دریافت این اظهار نامه را دارید باید به سازمان بورس کالا مراجعه نمایید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه دریافت اظهارنامه گمرکی می توانید با استفاده از شماره تلفن های ذکر شده و همچنین چت آنلاین با کارشناسان ما ارتباط گرفته و از مشاوره رایگان آنها استفاده نمایید.

استاندارد های بین المللی قیر

همانطور که پیش تر گفتیم قیر ها باید مطابق با استاندارد های بین المللی تولید شوند. اگر به دنبال صادرات قیر هستید اصلا به فکر تولید محصولات بی کیفیت نباشید. زیرا این استاندارد ها برای خریداران بین المللی از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند و محصولات شما را با دقت زیاد مورد بررسی قرار می دهند. سازمان های ASTM و ISO دو سازمان تعیین کننده استاندارد های بین المللی برای قیر صادراتی شما هستند. برای مثال استاندارد ASTM D 946 میزان نفوذپذیری قیر شما را مورد بررسی قرار می دهد. بر اساس این استاندارد قیر تولیدی شما باید دارای نفوذپذیری مناسبی باشد. 

دومین استاندارد مهم در تولید قیر صادراتی، ASTM D 2872 است. بر اساس این استاندارد شما باید میزان ویسکوزیته قیر خود را مورد بررسی قرار دهید. در واقع ویسکوزیته به معنی گرانروی قیر و عملکرد قیر در دما های مختلف و تغییرات دمایی است. یکی دیگر از این استاندارد ها، AASHTO M 320 است. این استاندارد نسبت به دو استاندارد قبلی از اهمیت کمتری برخوردار است. با توجه به این فاکتور، رفتار محصول شما در شرایط دمایی و محیطی مختلف مورد بررسی قرار می گیرد. پس از نفوذپذیری و ویسکوزیته، میزان چسبندگی قیر هم دارای استاندارادی به نام ASTM D 4402 است. رعایت این چهار استاندارد برای تولید و صادرات قیر از اصلی ترین از الزامات است.

استاندارد های داخلی قیر

مطالب فوق مربوط به استاندارد های بین المللی تولید قیر بودند. اما تولید این محصول با ارزش، در داخل کشور نیز باید از فیلتر های خاص و مهمی بگذرد. این فیلتر ها توسط سازمان ISIRI تعیین می شوند و محصولات تولیدی شرکت های فعال در این زمینه را مورد بررسی قرار می دهد. به طور مثال قیر های مناسب راهسازی باید با استاندارد 12505 تولید شود. بر اساس این استاندارد عملکرد محصول شما در زمینه ی راهسازی مورد بررسی قرار می گیرد. استاندارد قیر های امولسیونی با قیر های راهسازی متفاوت است. این قیر ها باید بر اساس استاندارد 12506 تولید شوند. به طور خلاصه تمامی استاندارد های داخلی به شرح زیر است:

قیر های راهسازی: استاندارد شماره 12505

قیر های امولسیونی: استاندارد شماره 12506

نفوذپذیری قیر: استاندارد شماره 2950

چسبندگی قیر: استاندارد ISIRI 2962

انعطاف پذیری قیر: ISIRI 6923